Z działalności krajoznawczo – turystycznego koła zainteresowań w I półroczu roku szkolnego 2017/2018


DSC_7911Mimo niezadawalającego,  niskiego,  stanu  wychowanków w zakładzie poprawczym krajoznawczo –turystyczne  koło zainteresowań działa.  Stosując  różnorodne metody resocjalizacji naszych wychowanków , od lat uważam, że krajoznawstwo i  turystyka kwalifikowana  to efektywna  metoda. Usiłujemy „zaszczepić”  naszym chłopcom taki  sposób spędzania  czasu wolnego. Dostarczamy wiedzy i umiejętności podróżowania, pokonywania trudności. Uczymy wytrwałości , szacunku dla innych ludzi, dla kultury, historii, przyrody. Dostarczamy im radosnych przeżyć, których wielu nie miało  zbyt wiele.

                  Jako że  nasza placówka usytuowana jest na Kurpiach, wychowankowie zwykle na początku roku  dowiadują się o tym regionie. Stąd dwudniowy rajd  pieszy  z  noclegiem                                w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej  w Łątczynie . Ponadto dwie wycieczki krajoznawcze do skansenu kurpiowskiego w Nowogrodzie i muzeum w dworku Lutosławskich w Drozdowie koło Łomży  oraz do Chaty Kurpiowskiej  w Kadzidle , do Myszyńca i do muzeum Brata Żebrowskiego, polskiego misjonarza w Japonii,  w Czarni  koło Myszyńca.

                  W planach mamy także zwiedzanie pozostałości po państwie krzyżackim , więc  odbyliśmy  wycieczkę krajoznawczą do Kwidzyna . Malbork  i Grunwald już wiosną.

Chcemy  też poznać  Suwalszczyznę i Augustowskie.  Piękny region. Ciekawy krajoznawczo                       i blisko. Stąd dwa dni wędrowaliśmy dookoła jeziora Wigry. Nocowaliśmy w pięknej szkole                   w Starym Folwarku.

                 W planach następne wędrówki i spływy kajakowe.

Poniżej kilka fotografii z naszych wyjazdów.

                                                                                                                       J.K.

DSC_7649 DSC_7692 DSC_7754 DSC_7775 DSC_7800 DSC_7803 DSC_7810 DSC_7925 IMG_2719 IMG_2720 IMG_2813DSC_7746


Wykorzystanie całej lub części treści artykułów i zdjęć bez zezwolenia zabronione
Copyright © 2013 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu