Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!


DSC07659

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26. również w Ostrołęce, pomimo, że nie zarejestrował się w tym mieście żaden sztab. Wychowankowie i wychowawcy ZPiSdN w Laskowcu przyłączając się do sztabu WOŚP w Kadzidle kwestowali w gościnnej Galerii Bursztynowej. Już po raz czwarty formuła kwestowania ze straganem z podarunkami zrobionymi przez chłopaków sprawdziła się w tym miejscu. Kwestowało 5 wychowanków i dwoje wychowawców, ale kilkoro wychowawców, byłych pracowników oraz przyjaciół zakładu pomagało w obdarowywaniu hojnych ofiarodawców wykonanymi wcześniej upominkami. Większość z nich powstała w czasie zajęć artterapii pod kierunkiem pedagoga Bożeny Lewszuk. Drewniane sowy, ryby, ptaszki i konstrukcje aniołów wykonywali wychowankowie grupy hostelowej pod opieką wychowawców Zbigniewa Lewszuka i Sławomira Walczuka przy udziale naszego emerytowanego nauczyciela Eugeniusza Orłowskiego. Mnóstwo pracy przy „ubieraniu” naszych aniołów i szyciu pięknych tekstylno – koronkowych serduszek włożyła nasza koleżanka Irena Walczuk. Niektóre upominki wykonali lub przekazali zaprzyjaźnieni z zakładem fani i przyjaciele WOŚP – wielkim zainteresowaniem cieszyły się karmniki i budki lęgowe wykonane przez byłego naszego wychowawcę Romana Filipowicza, piękne zdjęcia wykonane i podarowane przez jego żonę Joannę Filipowicz. Medale, koszulki i bidony z biegów przeciw cukrzycy ofiarował wieloletni ich uczestnik pan Roman Leszczyński, a piękną ceramiczną puszkę wzorowaną na tych, do których zbieraliśmy datki, podarowała Pracownia Kreatywności Cacko.

Wielu innych ludzi dobrej woli przekazało drobne upominki na nasz stragan, a inny nasz emeryt Stanisław Majewski częstował darczyńców własnoręcznie upieczonymi rurkami z bitą śmietaną. Kwestę musieliśmy zakończyć około godziny wcześniej, niż planowaliśmy, z powodu „pękania w szwach” naszych puszek (i to nie jest żart). Zebraliśmy na wyrównywanie szans noworodków ponad 20 800 zł.  Całość koordynował Andrzej Ziemak utrzymując stałą łączność ze sztabem oraz zapewniając opiekę medialną ze strony Radia dla Ciebie, Tygodnika Ostrołęckiego, Mojej Ostrołęki, E – Ostrołęki.

DSC07626 - Kopia (2) DSC07647 - Kopia - Kopia DSC07650 - Kopia - Kopia DSC07656 - Kopia DSC07672 - Kopia DSC07677 - Kopia DSC07681 DSC07684 DSC07692 DSC07695


Wykorzystanie całej lub części treści artykułów i zdjęć bez zezwolenia zabronione
Copyright © 2013 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu