Szlachetna Paczka


W tym roku już po raz szósty w grudniu (7-8 grudzień 2019r) wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu pod opieką wychowawców: (Dominik Białobrzeski, Zbigniew Lewszuk i Sławomir Walczuk) brali udział w finale SZLACHETNEJ PACZKI. Przed finałem chłopcy uczestniczyli w wywiadach u rodzin wstępnie zakwalifikowanych do pomocy, gdzie przypatrywali się autentycznym ludzkim problemom.

W dniach 7 – 8 grudnia chłopcy mocno zaangażowali się w rozwożenie paczek (ok. 60 paczek po kilkanaście kartonów) do rodzin w ramach finału szlachetnej paczki. Poprzez te wizyty u rodzin i dostarczanie do nich paczek, które przygotowują darczyńcy, wychowankowie Zakładu Poprawczego dotykają prawdziwej problemów, nieszczęść  i ludzkiej biedy. Daje to możliwość uwrażliwienia ich i otwierania pokładów dobra, które z pewnością w nich drzemią.

W tym roku widać było szczególne zaangażowanie. Wychowankowie poza rozwożeniem paczek zaangażowali się także w innego rodzaju pomoc. U jednej z rodzin (dwóch samotnych, chorych dziewczyn) postanowili porąbać drwa na opał i wrzucić je do drewutni. Bardzo szlachetny i pomocny gest.

Udział wychowanków placówki w akcji Szlachetna Paczka ma także pozytywny wpływ na asymilowanie się wychowanków w społeczeństwie, które poprzez to przestaje ich odbierać jednostronnie.


Wykorzystanie całej lub części treści artykułów i zdjęć bez zezwolenia zabronione
Copyright © 2013 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu