Kampania społeczna w ramach międzynarodowej akcji 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży


Walka z głodem i niedożywieniem dzieci i młodzieży

         Realizacja projektu 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży 2016 Fundacja po Drugie „Walka z głodem i niedożywieniem dzieci i młodzieży” dobiegła końca. Jesteśmy dumni z naszych „dzieciaków”, patrząc jak dużo się dzięki projektowi nauczyli i jak bardzo angażowali się we wszystkie aktywności związane z warsztatami. Praca była ciężka, ale przyniosła uczestnikom dużo radości. Spotkania nie tylko przyczyniły się do uwrażliwienia na zjawisko niedożywienia, głodu, marnowania żywności, ale także poprzez aktywne metody, do kreowania twórczej i aktywnej postawy dzieci i młodzieży w życiu codziennym. W projekcie brało udziela 4 wychowanków z Zakładu Poprawczego w Laskowcu: Alan S., Adrian W., Bartosz D., Jakub G., a także grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej „Kultownia” z Ostrołęki – Wojciechowic.yu

Poszukujemy informacji – FAKTÓW na temat głodu i niedożywienia dzieci i młodzieży. Wychowankowie Zakładu Poprawczego w Internecie. Dzieci ze świetlicy „Kultownia” szukają informacji nie tylko w środkach masowego przekazu, ale też rozmawiają z rodzicami, dziadkami, opiekunkami świetlicy.

yuiploklooki

Kolejne spotkanie rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych. Gramy i rozmawiamy.

bez tytułu

Dyskutujemy na tenat głodu i niedożywienia na świecie, w Polsce, na naszym podwórku, w naszych rodzinach. Malujemy twarze-maski, które wyrażą nasze emocje związane z projektem.

bez tytułup

Przygotowania do fotoreportażu.
Gwar, ale i powaga towarzyszyły przygotowaniom do fotoreportażu.

bez tytułujl

jjlj

jhg

ror

Nie marnujemy żywności. Tanio i smacznie. Dyskusja przy pracy – 5 pomysłów na: tanie i zdrowe jedzenie, przechowywanie żywności, jak nie być obojętnym na czyjeś cierpienie spowodowane głodem.

lkj

Rozmawialiśmy o tym jak ważne jest właściwe odżywianie, jak wpływa na codzienne funkcjonowanie dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Jak należy przeciwdziałać zjawisku głodu zaczynając już od naszego domu, sąsiadów osiedla, szkoły.

lkhjg

dfg

ghjk

okj

ert

                                                    456ol,ujm

Nasze dzieło. Cztery miski różnych past!

                                            qaz     kjhg

Wyruszamy z kanapkami: do szkół, na pocztę, chodzimy po osiedlu. Po pracy, wieczorem ludzie zazwyczaj są głodni. Dzieci w świetlicy szkolnej również ucieszyły się z naszych kolorowych kanapek.

          awerfgtrmjy

             rtytyuxser

Wychowankowie zaangażowani w realizację projektu otrzymali publicznie pochwałę przed społecznością Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Laskowcu.
Dzieci i młodzież z Kultowni otrzymała podziękowania od swoich opiekunów.
Najgorszym złem jest dziś obojętność. Wiedzieć i nie działać, to zgadzać się na niesprawiedliwość.
Elie Wiesel


Wykorzystanie całej lub części treści artykułów i zdjęć bez zezwolenia zabronione
Copyright © 2013 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu