Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


DSC00018 Listopad w ZPiSdN w Laskowcu przebiegał w atmosferze przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (okolicznościowe gazetki, tematyka zajęć wychowawczych w szkole). Punktem kulminacyjnym była akademia, która miała miejsce 9 listopada w sali stołówki, gdzie zebrali się pracownicy i wychowankowie.

Pani pedagog Bożena Lewszuk przy wydatnej pomocy wychowanków przygotowała wspaniałe dekoracje. Główną częścią akademii był montaż słowno-muzyczny nawiązujący swą treścią do wydarzeń sprzed 100 lat. Treści historyczne i teksty poetyckie zaprezentowali wychowankowie: zakładu poprawczego – Daniel i schroniska dla nieletnich – Jakub, Damian i Kamil. Za ilustrację muzyczną posłużyły m.in. pieśni żołnierskie z tamtych lat, dla których tłem była prezentacja multimedialna dokumentalnych zdjęć i fragmentów filmów.

Uzupełnieniem warstwy historyczno-poetyckiej były autentyczne teksty wychowanków zawierające odpowiedzi na pytanie: Czym jest dla Ciebie Polska-Ojczyzna?. Odczytane zostały także urodzinowe życzenia dla Polski od podopiecznych ZPiSdN w Laskowcu.

Akademię przygotował i poprowadził nauczyciel języka polskiego Jan Spaulenok.

DSC00051 P_20181109_111943_vHDR_Autopp DSC00021


Wykorzystanie całej lub części treści artykułów i zdjęć bez zezwolenia zabronione
Copyright © 2013 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu