28 Finał WOŚP


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 28 również w Ostrołęce. W tym roku wychowankowie i wychowawcy ZPiSdN w Laskowcu przyłączyli się do sztabu WOŚP w Ostrołęce i kwestowali w jak zwykle gościnnej Galerii Bursztynowej. Już po raz szósty formuła kwestowania ze straganem z podarunkami zrobionymi przez chłopaków sprawdziła się w tym miejscu. Kwestowali wychowankowie i wychowawcy hostelu oraz pani pedagog schroniska. Większość z upominków dla hojnych ofiarodawców powstała w czasie zajęć artterapii pod kierunkiem pedagoga schroniska  Bożeny Lewszuk. Drewniane konstrukcje aniołów wykonywali wychowankowie grupy hostelowej pod opieką wychowawców Zbigniewa Lewszuka, Sławomira Walczuka oraz Dominika Białobrzewski. Niektóre upominki wykonali lub przekazali zaprzyjaźnieni z zakładem fani i przyjaciele WOŚP – wielkim zainteresowaniem cieszyły się karmniki i drewniane ptaki wykonane przez byłego naszego wychowawcę Romana Filipowicza. Piękną ceramiczną puszkę wzorowaną na tych, do których zbieraliśmy datki, podarowała Pracownia Kreatywności Cacko. Wielu innych ludzi dobrej woli przekazało drobne upominki na nasz stragan.

Kwestę zakończyliśmy o godzinie 17. W tym roku do naszych puszek wpadło 13 384,85 zł.  Ponadto zebraliśmy mnóstwo ciepłych słów wsparcia i uznania, oraz deklaracji powrotu na nasz stragan w przyszłym roku.

Całość zorganizował i koordynował Andrzej Ziemak utrzymując stałą łączność ze sztabem oraz zapewniając opiekę medialną ze strony Radia dla Ciebie, Radio Oko, Tygodnika Ostrołęckiego, mojej-ostroleki.pl, estroleki.pl.


Wykorzystanie całej lub części treści artykułów i zdjęć bez zezwolenia zabronione
Copyright © 2013 Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu